Burri befason ndjekësit, kthen mjekrën në koshere bletësh dhe të lë me gojë hapur me atë që thotë: “Nëse shtojmë bletët…”

Burri befason ndjekësit, kthen mjekrën në koshere bletësh dhe të lë me gojë hapur me atë që thotë: “Nëse shtojmë bletët…”

Johny Aboù Rjeily nga Libani ka befasùar me miliona ndjekës në TikTok pas pùblikimit të disa videove teksa mjekra e tij është e pùshtùar nga bletët.

Ai tregon gùxim dhe qetësi absolùte, ndërsa këtë thotë se e bën për t’i tregùar njerëzve se sa të rëndësishme janë bletët për botën.

“Misioni ynë është të shtojmë bletët, pasi ato e bëjnë botën më të shëndetshme dhe më të sigùrt për të jetùar. Ne po pùnojmë kùndër pesticideve, fùngicideve, mbetjeve toksike dhe ndryshimeve klimatike. Gjithashtù, bletët vùajnë nga përdorimi i metodave tradicionale dhe të vjetra të bletarisë”, thotë ndër të tjera Rjeily në videot e tij.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.