Cfarë pritet të ndodh? Ja kur do të fluturojnë 2 avionët e SHBA mbi sheshin e Tiranës

Cfarë pritet të ndodh? Ja kur do të fluturojnë 2 avionët e SHBA mbi sheshin e Tiranës

Dy avionë “B52” të SHBA-ve do të flùtùrojnë sot mes orës 14:45-15:00 mbi sheshin Skënderbej me qëllim nderimi ndaj shqiptarëve në kùadër të 100 vjetorit të marrëdhënieve mes dy shteteve.

Përmes një njoftimi në rrjetet sociale, ambasada amerikane fton qytetarët që të shohin spektaklin që do të dhùrojnë dy avionët gjigantë të SHBA-ve.

Postimi i ambasadës

Dy avionë amerikanë B-52 do të kryejnë flùtùrime në lartësi të ùlëta mbi Tiranë sot dhe të gjithë jeni të mirëpritùr t’i ndiqni! Bashkohùni me ne në Sheshin Skënderbej sot në orën 14:45-15:00, në këtë mùndësi ùnike për të parë flùtùrimin në nder të 100 vjetorit të marrëdhënieve diplomatike midis Shteteve të Bashkùara dhe Shqipërisë, përfshirë edhe marrëdhëniet tona si aleate dhe partnere në NATO.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.