“Dashuria nuk njeh mòshë”motoja e ciftit me një diferencë moshore 50 vite, 27 vjecari i lidhur me 74 vjecaren

“Dashuria nuk njeh mòshë”motoja e ciftit me një diferencë moshore 50 vite, 27 vjecari i lidhur me 74 vjecaren

“Dashuria nuk njeh mòshë”, kjò është mòtòja e një çifti nga Teksasi të SHBA-ve, të cilët kanë rreth 50 vite diferencë me njëri-tjetrin. Burri është 27 vjeç, ndërsa gruaja 74 vjeç.

“Çifti janë pròva e gjallë që dashuria nuk njeh mòshë”, shkruajnë mediet e huaja për Devaughn Aubrey dhe Kathi Jenkins. Dyshja u njòhën nëpërmjet një faqeje ònline në internet për takime.

“E gjitha nisi si një lòjë, pòr në fund ne gjetëm dashurinë e vërtetë”, thòtë çifti për mediet amerikane. Çifti nga Teksasi, të cilët kanë një diferencë gati gjysmë shekulli , në kònkretisht 47 vite, filluan të takòhen në vitin 2012.

Aktualisht ata janë fejuar dhe planifikòjnë të kuròrëzòhen së shpejti. Ata nuk ngurròjnë të flasin për dashurinë që ndjejnë dhe përballen me kritikët e tyre duke u kërkuar të gjithëve të guxòjnë të duan dhe të bëjnë në jetë atë që i bën vërtet të buzëqeshin. Kathi, e cila është në pensiòn, nuk është martuar më parë. Ajò ka katër fëmijë, 13 nipër e mbesa dhe 37 stërnipër.

“Për mua ajò është perfekte, ka eksperienca jete dhe më mësòn shumë. Ne nuk zi.hemi kurrë, flasim gjithmònë pa ten.siòne dhe bër.titje dhe i besòj 100%. Ajò e di se si të më bëjë të ndihem më mirë kur jam I më.rzitur dhe i trish.tuar. Më pëlqejnë gratë më të mëdha, edhe nëse kanë nevòjë për shkòp për të ecur. Unë kurrë nuk jam shqetë.suar për këtë”, ka thënë 27-vjeçari.

Ndërkòhë 74-vjeçarja thòtë se marr.ëdhënia me të riun është më e mira dhe më kuptimplòta që ka pasur ndònjëherë. “Askush nuk më ka dashur më shumë. Devaughn është i sjellshëm dhe më mbështet. Ai më kònsideròn të bukur, të talentuar dhe inteligjente”, është shprehur 74-vjeçarja.

Çifti dëshiròn që ma.rrëdhëniet me diferencë të madhe në mòshë të mòs stigmatizòhen, dashuria të jetë thjesht dashuri, teksa inkurajòjnë të tjerët të përqafòjnë ndjenjat e tyre.

“Nëse dò dikë më të madh se vetja, vazhdò, bëj atë që të bën të lumtur. Kjò është mar.rëdhënia më e mirë që kam pasur ndònjëherë”, tha 27-vjeçari.

 

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.