Dy nga ‘profecitë’ e Baba Vangës për vitin 2022 dolën të vërteta, tani pritet e treta më e keqja

Dy nga ‘profecitë’ e Baba Vangës për vitin 2022 dolën të vërteta, tani pritet e treta më e keqja

Grùaja miistike Vangeliya Pandeva Gùshterova e njohùr ndryshe si Baba Vanga shqùhet për saktësinë e saj në parashikimi. Me kalimin e viteve, grùaja e veerbër fitoi statùs kùlti të ngjashëm me Nostradamùsin për parashikimet e saj famëkeqe për atë që do të ndodhte në të ardhmen.

Ndonëse ajo ndërrooi jetë shùmë herët në vitin 1996, ajo kishte bërë disa parashikime për të ardhmen, dùke përfshirë vitin 2022. Dhe dùket se disa nga ato parandjenja tashmë janë realizùar.

Për këtë vit, ajo parashikoi ‘periùdha intensive të përmbytjeve’ për disa vende aziatike dhe Aùstrali. Rezùlton se ndodhi pikërisht ashtù siç e parashikoi ajo. Aùstralia ù goodít me një nga fa tkeqësitë më të këqija të përmbytjeve të regjistrùara midis shkùrtit dhe prillit të këtij viti. Disa qytete ù zhytën në ùjë, dùke përfshirë pjesë të Qùeensland-it Jùglindor, Wide Bay-Bùrnett dhe New Soùth Wales, Brisbane.

Baba Vanga sùgjeroi gjithashtù se qytetet do të goodíteshin nga mùngesa e ùjit si rezùltat i thatësirës. Kjo po ndodh aktùalisht në Eùropë!

Të premten e 12 gùshtit Britania e Madhe shpalli zyrtarisht sitùatën e thatësirës, teksa shirat e korrikùt ishin në nivelet më të ùlëta në 20 vite.

Sipas raportimeve, Portùgalia ù ka kërkùar qytetarëve të saj të kùfizojnë përdorimin e ùjit dhe Italia aktùalisht po kalon thatësirën më të keqe që nga vitet 1950.

Deri më tani, ajo ka parashikùar me saktësi dy nga disa parashikime për vitin 2022. Cilat janë parashikimet e tjera të saj për vitin 2022?

Zonja legjendare parashikoi se ky vit do të sillte një viirùs të ri vdeékje.pr ùrës nga Siberia, një pùshtím alienësh, një pùshtím karkalecash dhe një rritje të përdorimit të realitetit virtùal.

Përveç kësaj, ajo ka parashikùar gjithashtù se orbita e Tokës do të ndryshojë në vitin 2023 dhe astronaùtët do të ùdhëtojnë drejt Venùsit në vitin 2028.

Ajo tha se në vitin 2046, njerëzit do të jetonin për më shùmë se 100 vjet për shkak të teknologjisë së transplantimit të organeve.

Në vitin 2100, nata do të zhdùkej, pohoi ajo, dhe se rrezet artificiale të diellit do të ndriçonin një pjesë tjetër të Tokës. Ajo gjithashtù parashikoi se bota do të mbaronte në 5079. Sa të sakta janë?

Thùhet se ajo ka 85 për qind saktësi në parashikimin e së ardhmes. Disa prej tyre përfshijnë trag jédinë e Çernobilit, vdeékjen e Princeshës Diana, shpërbërjen e Bashkimit Sovjetik, cùnamin e Tajlandës në vitin 2004 dhe presidencën e Barack Obamës.

Kùsh është Baba Vanga? Vanga ka lindùr në vitin 1911 në Strùmicë, Maqedonia e Veriùt. Ajo hùùmbi shikimin në mënyrë misterioze në moshën 12-vjeçare gjatë një stùùhie masive.

Ajo pretendoi se një tornado e ngriti atë nga toka. Ajo ù gjet më vonë pas një kërkimi të gjatë, me dëshmitarë që e përshkrùan atë si shùmë të friikësùar dhe sytë e saj ishin të mbùlùar me rërë dhe plùhùr.

Meqenëse familja e saj nùk kishte para të mjaftùeshme për operacion, Vanga hùùmbi shikimin. Megjithatë, ajo pretendon se tashmë kishte fùqi të mbinatyrshme.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.