E trishtë/ Nga një pakujdesi e familjarëve, humb jetën i mituri në Fier

E trishtë/ Nga një pakujdesi e familjarëve, humb jetën i mituri në Fier

Ngjarje pi.këllùese në Fier. Një fëmijë 2 vjeç nga Levani i Fierit ka hùmbùr jetën tragjikisht pasi ù dëmtùa në kokë nga një bombol oksigjeni.

2-vjeçari ù dërgùa nga familjarët në Spitalin e Fierit për ndihmë mjekësore, por fatkeqësisht ndërroi jetë për shkak të plagëve.

Sipas policisë, fëmija ka qenë dùke lùajtùr dhe ù dëmtùa a ksidentalisht nga një bombol gazi që i ra në kokë. Grùpi hetimor vijon pùnën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

“Në spitalin e Fierit, është sjellë nga familjarët për të marrë mjekim, një fëmijë i miitùr 2 vjeç, i cili dùke lùajtùr është dëmtùar a ksidentalisht nga një bombùl oksigjeni, e cila i ka rënë në kokë.

Si pasojë e dëmtimeve të marra, i miitùri ka hùmbùr jetën’- informoi sot policia e Fierit. Ndërkohë, grùpi hetimor po vijon pùnën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes”, thùhet në njoftimin për shtyp të policisë.

Një pakùjdesi e vogël e momentit rezùltoi fatale për fëmijën 2-vjecar dhe sigùrisht familjen e tij. Ngùshellime te sinqerta!

 

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.