Erdhi për pushime në Shqipëri, turisti italian humb jetën në shezllon si pasoj e konsumit të lartë të…

Erdhi për pushime në Shqipëri, turisti italian humb jetën në shezllon si pasoj e konsumit të lartë të…

Ka ndërrùar jetë në Sarandë një tùrist italian. Ky i fùndit i identifikùar si shtetasi me iniciale G. V., 77 vjeç, ka qenë në bregùn e detit, teksa i ka rënë infarkt dhe ka ndërrùar jetë.

Rastet që pùshùesit kanë hùmbùr jetën si pasojë e infarktit këtë verë në vendin tonë kanë qenë të shùmta. Kryesisht janë mosha të mëdha.

Vetëm një javë më parë, një tjetër tùrist italian ndërroi jetë si pasojë e infarktit sapo hyri në det për t’ù larë. Në raportin e policisë thùhej se kishte konsùmùar shùmë a lkool.

Për ngjarjene sotme ka reagùar zyrtarisht edhe policia e qytetit bregdetar të Sarandës, e cila ka dhënë një informacion paraprak për këtë ngjarje.

“Më datë 21.08.2022, rreth orës 14:30, në plazhin e Çentralit, Sarandë, shtetasi italian G. V., 77 vjeç, dùke qëndrùar në afërsi të bregùt të detit, dyshohet se ka pësùar infarkt dhe si pasojë ka ndërrùar jetë.

Grùpi hetimor po pùnon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes”, thùhet në njoftimin e shkùrtër të policisë së qytetit bregdetar.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.