Erion Veliaj zotohet për të ndihmuar të tjerët: Do ndërtoj shkolla në Ukrainë, do jap ekspertizën e…

Erion Veliaj zotohet për të ndihmuar të tjerët: Do ndërtoj shkolla në Ukrainë, do jap ekspertizën e…

Jù mùnd t’jù dùket qesharake dhe s’e merrni seriozisht për shkak të gënjeshtrave të shùmta që thotë… por kryebashkiakù Erion Veliaj është zotùar para kryeministrit Zelenskyy se do ndërtojë shkolla në ùkrainë.

Ai i ka premtùar atij po ashtù se do të japë ekspertizën e betonit në rimëkëmbjen e ùkrainës së shkatërrùar nga lùfta.

Pasi shpalli Tiranën kryeqytet të Rinisë, Erion Veliaj nùk ka kohë për pùshim dhe i ka kthyer sytë nga ùkraina.

Dùke qenë se në Shqipëri postin e ka të zënë dhe nùk po e liron dot… Me këtë deklaratë që bëri, thùhet se ùkrainasit kanë kërkùar dorëheqjen e Zelenskyyt dhe emërimin e Erion Veliajt kryeministër të ùkrainës.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.