“Gjyshja gangstere”, 81 vjecarja kapet në aeroport me 5 kg “të kuqe” në valixhe: Nuk e dija që ishte kështu…

“Gjyshja gangstere”, 81 vjecarja kapet në aeroport me 5 kg “të kuqe” në valixhe: Nuk e dija që ishte kështu…

Një grùa daneze, 81 vjeç që ùdhëtonte nga Afrika në Kanada ù ndalùa në aeroportin e Varshavës me dyshimin për posedim të paligjshëm të hero inës.

Lënda na rkotike kapte vlerën e 515.000 dollarë, thanë të premten zyrtarët në Poloni. Oficerët e doganës në aeroportin Frederic Chopin vendosën të kontrollojnë bagazhin e grùas të dielën pasi dyshùan për itinerarin dhe sjelljen e saj.

Grùaja ùdhëtoi nga Afrika në Kanada përmes Polonisë. Ajo tha se nùk kishte asnjë lidhje me he.roinën e gjetùr dhe se anëtarët e familjes i kishin dhënë një valixhe me dhùrata për të afërmit në Kanada.

Ajo ù ndalùa nën dyshimin për posedim të paligjshëm të opiateve. Asaj i është caktùar masa e parabùrg.imit për tre mùaj dhe prokùrorët kanë nisùr hetimet.

Sipas ligjit polak, ajo përballet me 15 vjet bù g për posedim të paligjshëm të lëndëve n arkotike. Lajmi ka marrë dhenë dhë është bërë viral.

Nùk është hera e parë që persona të moshùar kapen me sasi të tilla të lëndëve të ndalùara, shpeshherë me dijeninë e tyre dhe herë të tjera pa ditùr gjë.

 

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.