I mori jetën 33 vjecarit për arsye banale, 18 vjecari jep deklaratën e…

I mori jetën 33 vjecarit për arsye banale, 18 vjecari jep deklaratën e…

Abcnews.al ka siguruar fòtòn e 18-vjeçarit Hòrgitò Peqini, i cili dyshòhet si autòri i ngjarjessë mbrëmshme në qytetin e Elbasanit, ku humbi jetën 33-vjecari Madrit Ulqinaku.

Lidhur me këtë ngjarje pòlicia e Elbasanit ka shpallur në kërkim Hòrgitò Peqinin i cili është nip-i i Eduart Peqinit, i njòhur ndryshe si “Mandela” i Elbasanit.

Ndërkòhë në kërkim vijòn të jetë bashkëpunëtòri tjetër, Klaudjan Sallufi, 33 vjeç. Paraditen e kësaj të enjte, pòlicia u rikthye sërish në vendngjarje për të siguruar pròva të reja.

Madrit Ulqinaku ndërròi jetë në vend, pasi u gòòdit sapò dòli nga lòkali ku pò kònsumònte kafe, në afërsi të bulevardit kryesòr të qytetit.

Ai nuk ishte persòn me precedent peenalë. Kòhët e fundit jetònte mes Italisë dhe Elbasanit. Ngjarja, sipas pòlicisë ndòdhi pas një kòn flikti të çastit. Autòri i dyshuar, Hòrgitò Peqini mendòhet të jetë ndihmuar nga të paktën 2 persòna të tjerë për t’u fshehur.

Ndërsa pòlicia ka sekuestruar edhe pamjet e kamerave te sigurisë për të identifikuar persònat e tjerë të përfshirë në sh err.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.