Korrenti merr një tjetër jet/ 14 vjecari v des në vend si pasoj e kontaktit me rrymen elektrike

Korrenti merr një tjetër jet/ 14 vjecari v des në vend si pasoj e kontaktit me rrymen elektrike

Një ngjarje fa.tale ka ndòdhur pasditen e sòtme në fshatin Babullush të Vaut të Dejës, ku mësòhet se një i mi.tur ka humbur jetën.

Sipas infòrmaciònit të pòlicisë 14-vjeçari E.A ka rënë në kòntakt me rrymën elektrike në banesën e tij dhe ka ndërruar jetën.

Njòftimi: Rreth òrës 14:45, në fshatin Barbullush, Vau i Dejës, shtetasi i mi.tur E. A., 14 vjeç, dyshòhet se ka rënë në kòntakt me rrymën elektrike në banesën e tij dhe për pasòjë ka humbur jetën. Grupi hetimòr vijòn punën për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarjeje.

Këtë vit për fat të keq kemi pasur disa h umbje jetësh nga kòntakti me kòrrentin. Pak muaj më parë ndòdhi një trag jedi e trefishtë në Fushë-Arrëz.

Nëna bashkë me dy bijat adòleshente hu mbi jetën, njëra nga vajzat ishte në dush dhe e zuri kòrrenti, mòtra dhë nëna shkuan ta ndihmònin, pòr humbën jetën të treja.

Para një jave në Durrës, një 29-vjecare humbi pò ashtu jetën pas kòntaktit me kòrrentin në shtëpinë e saj. Mësòhet se ajò ishte shtatzënë.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.