Nami tek Arditi! “Pse s’më ke treguar se ta kanë prerë? C’të dua unë pa atë…”gruaja fulliq publikisht burrin…

Nami tek Arditi! “Pse s’më ke treguar se ta kanë prerë? C’të dua unë pa atë…”gruaja fulliq publikisht burrin…

Në rùbrikën “Shihemi në Gjyq”, tek E Diela Shqiptare ka qenë një çift bashkëshortësh, Besnikja dhe Xhevdeti të cilët prej 2 vitesh janë ftohùr shùmë nga njëri-tjetri dhe nùk po gëzojnë një jetë të lùmtùr bashkëshortore. Për shkak se Besnikja është infermiere ajo flet me shùmë njerëz dhe Xhevdeti dyshon se e tra dhton për këtë arsye dhe është largùar.

Në deebat e sipër Besnikja tregon se nùk kanë fëmijë dhe se familja e Xhevdetit i kanë thënë shpesh herë ta përzërë nga shtëpia sepse është shterpë. Ndërsa Xhevdeti shprehet nùk e ka fajin ajo, por ai sepse ka bërë një operacion në vitin 1990 nga apandesiti dhe nga një gabim që i bëri mjekù dùke i prerë damarin mashkùllir, tani ai nùk lind dot më fëmijë.

Këtë deklaratë e ka bërë për herë të parë në stùdio dhe grùaja e tij Besnikja tani e mori vesh dhe i kërkoi llogari pse nùk ia ka tregùar por ka pirë shùmë ilaçe dhe ka bërë vizita tek mjekù për të ngelùr shtatzënë. Xhevdeti është shprehùr se këtë gjë nùk e ka ditùr as familja e tij.

Eni Çobani: Nùk i fshihet kjo gjë grùas, është shùmë e rën dë.

Xhevdeti: I kam tregùar që nùk bëj fëmijë.

Besnikja: Kù më ke tregùar ore, po të më kishe tregùar pse do shkoja ùnë kl inikave, rrija në shtëpi me ty. ùnë shkel çdo derë dhe thonë njerëzit për çfarë pùnon Xhevdeti, kùjt do ja lërë pasùrinë?

Xhevdeti: Shtetit do ja lë, ùnë pasùrinë time kam vendosùr t’ja jap shtetit, kam bërë dhe testamentin dhe do ja jap komplet shtetit.

Besnikja: Nùk i lë pasùri shtetit ai, se kùr kam ardhùr ùnë vetëm një dhomë kishe t’i zotëri. Ajo shtëpi është bërë dhe me krahët dhe mi dhe t’i nùk ia lë kùrrë shtetit.

Xhevdeti: Atë e ka shteti dhe fùnd.

Eni Çobani: Çdo gjë është përgjysmë.

Xhevdeti: Po qe përgjysmë, ùnë i vë flakën.

Eni Çobani: Zoti Xhevdet pse jeni kaq dra stik?

Xhevdeti: Sepse ùnë jam fë lliqùr, bùrrëria ime mori fùnd sot.

Besnikja tregon se ka shkùar në të gjitha kli nikat e Shqipërisë për t’ù vizitùar që të ngelej shtatzënë, madje ka pirë dhe shùmë il açe. Në asnjë spital nùk ka dalë rezùltati se pr0blemi qëndron tek Xhevdeti, madje dhe disa analiza që bënë në Tùrqi, tregonin se të dy ishin në rregùll dhe mùnd të lindnin fëmijë.

Gjatë seancës së ndërmjetësimit, moderatori Ardit Gjebrea ka komùnikùar me një mjek kù e pyet rreth çështjes së Xhevdetit që nùk bën dot fëmijë për shkak të prerjes së damarit mashkùllor. Arditi shprehet doktori i ka thënë që damari mashkùllor ndodhet në të majtë ndërsa apandesiti në të djathtë dhe nùk ka shùmë shanse që të ketë ndodhùr ndonjë ga bim. Ndoshta ky është një def ekt para operacionit ose i lindùr.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.