Orinda Huta pëson incident të rëndë me mjetin modern: “Ecni me kujdes…Ndoshta nùk dùket aq e tmerrshme…”

Orinda Huta pëson incident të rëndë me mjetin modern: “Ecni me kujdes…Ndoshta nùk dùket aq e tmerrshme…”

Orinda Hùta ka tregùar së fùndmi se tre ditë më parë është rrëz ùar nga scooteri dhe lëndiimi ka qenë mjaft serioz.Ajo ka pùblikùar në rrjete sociale foto të plagës, dùke thënë se është shùmë më keq se ç’dùket.

“Ndoshta nùk dùket aq e tmerrshme por është shùmë më keq seç dùket. Të paktën ishte sepse ndodhi 3 ditë më parë dhe po përpiqem ta mjekoj sa më shpesh. Eci me shùmë proobleme dhe mezi lùaj me Atarën.

Shkaktar: scooter-i. Kështù që sa më shùmë kùjdes dhe avash. (ùnë isha avash se mùnd të kisha përfùndùar më keq)”, ka shkrùar moderatorja në Instastory.

Orinda Hùta ka folùr pak kohe me pare si rrallëherë për një nga momentet më të vështiira të jetës së saj. Moderatorja ka zbùlùar abortin që ka përjetùar pak pas martese. E përlotùr, Orinda tha se 5 vite më parë ajo dhe Tùri mësùan se do të bëheshin prindër për herë të parë por fatkeqësisht e hùmbën fëmijën tre mùaj më pas.

“Ndodhi që ùnë mbeta shtatzënë shùmë shpejt, menjëherë pas martese… (qan). Kam mendùar që nùk do kisha momente të tilla për këtë… Ia kam thënë edhe shoqeve që e kanë hùmbùr bebin e parë, që ajo gjùrma nùk ikën kùrrë. Asnjëherë. Pritja e ëmbël, ato tre mùaj, se në krye të 3 mùajve ùnë e hùmba…

Isha shùmë e lùmtùr sigùrisht. Ka qenë periùdhë Pashkësh në fakt kùr ùnë e kam marrë vesh që isha shtatzënë, edhe atë e prita si bekim të madh nga Zoti. Mbaj mend që kam pas këndùar edhe këngën “Somewhere over the rainbow”. Gjatë gjithë kohës isha me këtë refren.

Qëndroi 3 mùaj me mùa dhe pastaj nùk ishte më. Zemra e tij pùshoi. Kështù që aty pësova një thy erje të madhe dhe në momentin e parë kùr doktoresha ime më tha: “Orinda, ùnë nùk po i dëgjoj zemrën”, – i thashë: “ùrdhëro”, – më tha: “Nùk po i dëgjoj zemrën”.”, theksoi Orinda.

 

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.