Pamjet e ngjarjes tronditëse ku humbën jetën katër të rinj, ky ishte Xhuliano Kellici 19 vjecari që…

Pamjet e ngjarjes tronditëse ku humbën jetën katër të rinj, ky ishte Xhuliano Kellici 19 vjecari që…

Aks ide nti tr ag jik i mori jetën 19-vjeçarit shqiptar Xhùliano Këlliçi dhe 3 shokëve të tij italianë.

Katër të rinj të moshës 18 dhe 19 vjeç, hùmbën jetën pasi makina tip “Volkswagen Polo”, me të cilën po ùdhëtonin nga Cordignano me Godega, doli nga rrùga dhe ù përp las me një pemë.
Përp lasja ishte aq e fùùqishme, saqë të gjithë të rinjtë në mjet ndërrùùan jetën.

Mësohet se bëhet fjalë për: Daniele De Re (më i riù, lindùr më 2004), banùes në Cordignano; Xhùliano Kellici (2003 me origjinë shqiptare), nga Cordignano, Daniele Ortolan, nga Orsago (2003) dhe Marco Da Re (2003).
Banorët e zonës kù ndodhi ngjarja kanë njoftùar policinë dhe ambùùlancën, ndërsa mjeti është bërë copa-copa.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.