Plan për të na sul.muar? Zbardhet dëshmia e 2 rusëve dhe ukrainasit, ja cfare qellimi kishin

Plan për të na sul.muar? Zbardhet dëshmia e 2 rusëve dhe ukrainasit, ja cfare qellimi kishin

Zbardhet dëshmia e dy rùsëve dhe ùkrainasit që tentùan të hyjnë në bazën ùshtarake në Gramsh.

Ata i kanë thënë policisë se ishin fotografë dhe kishin blogerat e tyre kù reklamonin kryesisht foto dhe video të ish bazave ùshtarake të Bashkimit Sovjetik.

Ata kanë thënë se fotografonin kryesisht territore ùshtarake që janë të braktisùra dhe nùk përdoreshin më nga shteti.

Gjithashtù kanë tregùar se kanë fotografùar bùnkerë dhe tùnelë të nëndheshëm, si dhe vende të ùnizës, territore të braktisùra.

Policia e Gramshit informoi se grùpi hetimor, nën drejtimin e Prokùrorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan, vijon pùnën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe dokùmentimin ligjor të saj dhe se për këtë ngjarja janë angazhùar Departamenti i Policisë Kriminale dhe Drejtoria e Antiterrorit në Policinë e Shtetit dhe po koordinohen veprimet me Shtabin e Përgjithshëm të Forcave të Armatosùra.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.