“Po unë a nuk meritoj respekt?!” Shqiptari që është kampion bote në bilardo i drejtohet Ramës

“Po unë a nuk meritoj respekt?!” Shqiptari që është kampion bote në bilardo i drejtohet Ramës

Luiza Gega u shpall një ditë më parë kampiòne Euròpe në garën e 3000 metrave në kampiònatin Euròpian të Atletikës që pò zhvillòhet në Mynih.

Persònalitete të ndryshme, duke nisur nga kryeministri Edi Rama, e për të vijuar me presidentin Bajram Begaj e kryebashkiakun Eriòn Veliaj, nxituan ta uròjnë dhe lartësòjnë atleten.

Gjithsesi si zakònisht metri në vendin tònë është i ndryshëm dhe në kurriz prej vitesh e pësòn Eklent Kaçi, bilardisti kampiòn bòte dhe Euròpe. I riu kurbinas nuk ka heshtur dòt dhe ka bërë një pòstim në rrjetet sòciale, duke etiketuar vetë kryeministrin Rama.

“Shumë urime Luiza Gega, kampiòne Euròpe. Unë kampiòn bòte, kampiòn Euròpe, duke përfaqësuar Shqipërinë denjësisht për shumë vite me shpenzime persònale.

Nuk meritòjmë respekt Edi Rama, apò bilardò…”, shkruan Kaçi në pòstimin e tij, shòqëruar me fòtòn e kampiònes Luiza Gega.

Kush është Eklent Kaçi? Eklent Kaçi ka lindur në Laç, Kurbin, më 29 janar 1999. Kampiòn bòte në bilardò “US òpen 8-Ball”. E ka nisur spòrtin e bilardòs në mòshën 8-vjeçare. Në mòshën 11-vjeçare ka marrë pjesë për herë të parë në kampiònatin kòmbëtar për të rinj dhe fitòi, duke u shpallur kampiòn i Shqipërisë për mòshat U18.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.