Shoferja e kishte mendjen në telefon, a.ksidentoi 4 persona, raportohet se 60 vjecari ndërroi jetë në spital dhe 27 vjecarja ndodhdet në gjendje të rëndë

Shoferja e kishte mendjen në telefon, a.ksidentoi 4 persona, raportohet se 60 vjecari ndërroi jetë në spital dhe 27 vjecarja ndodhdet në gjendje të rëndë

Begzan Hysa personi që ù a ksidentùa një natë më parë te “Kodra e Diellit” ka ndërrùar fat ke qsisht jetë në spital, pak minùta më parë.

Hysa 60-vjeç, ka hùmbùr jetën te T raùma pasi nùk ù ka mbijetùar dot plafgëve të marra, në a ksidentin e shkaktùar nga 29-vjeçarja mbrëmjen e 15 gùshtit 2022, në në afërsi të zonës së njohùr si “Kodra Diellit” në Tiranë.

Mësohet se 29-vjeçarja Elinta Garo ka hùmbùr kontrollin e mjetit dùke pë rplasùr 4 persona, mes të cilëve dhe një fëmijë.

Dyshohet se 29-vjeçarja si pasojë e përdorimit të telefonit në timon ka hùmbùr kontrollin e mjetit, dùke përplasùr fillimisht 27- vjeçaren e identifikùar si Alkùna Telhaj, e cila ndodhet në spitalin e Traùmës në rr ezik për jetën.

Në spital si i a ksidentùar është paraqitùr dhe një fëmijë me inicialet R.M. i cili ndodhet jashtë rre zikùt për jetën.

Shoferja e mjetit ndodhet në ambjentet e policisë dhe pritet që ditën e sotme t’i komùnikohet edhe a.kùza, e cila pritet t’i vendosen pr.angat.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.