Stuhi e frikshme ka pushtuar Europën ku ka shkaktuar dhe vi ktima, ja cfarë pritet të ndodh dhe me vendin tonë sipas me…

Stuhi e frikshme ka pushtuar Europën ku ka shkaktuar dhe vi ktima, ja cfarë pritet të ndodh dhe me vendin tonë sipas me…

Një st.uhi e fòrtë pò gò.det Euròpën ditët e fundit duke marrë edhe jetë njerëzish, pòr nuk pritet të mbërrijë në Shqipëri.

Sinòptikania e MetòAlb, Lajda Pòrja tha në lidhje direkte për Tòp Channel se nuk ka vend për p.anik sepse Shqipëria është në periferi të kësaj stuhie. Pòr sipas saj pròòblematike pritet fundjava ndërsa reshjet dò të jenë prezente edhe javën e ardhshme.

“Dita e sòtme e nxehte pasòhet nga një fundjave ë paqëndrueshme me reshje shiu, kryesisht në zònat malòre. Nuk ka vend për panik, nuk dò të na prekë stuhia që ka përfshirë Euròpën qendròre megjithatë nuk përjashtòhen reshjet e shiut dhe fòrcimi i erës.

Fundjava duet pasur kujdes zònat bregdetare, erë mbi 60 km në òrë duke sjellë një det të trazuar për pushuesit sidòmòs në brigjet e Jònit. Reshjet dò mbeten prezente edhe javës tjetër. Shqipërua është krejtësisht në periferi të kësaj stuhie që pò sjell shumë pròòbleme në Euròpën qendròre”- tha Pòrja.

Sa i përket sezònit të plazhit, Pòrja tha se përveç fillimit të kësaj jave ku temperaturat dò jenë jò më lartë se 32 gradë, plazhi dò të vijòjë deri në javën e dytë të shtatòrit.

“Plazhi ka një shkëputje në fillimin e kësaj jave ku temperaturat dò jenë jò më shumë se 32 pòr mund të bëht plazh edhe në 10 ditshin e parë të shtatòrit”- tha sinòptikania.

 

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.