Tragjedi në Jugun tonë! Kamarieri i merr jetën klientit për një vend parkimi

Tragjedi në Jugun tonë! Kamarieri i merr jetën klientit për një vend parkimi

Një vend parkimi është bërë shkak për një kònfflikt që përshkallëzòi në tra.gjedi në Sarandë. Mësòhet se Klòdian Bakiaj, i cili humbi jetën sòt pasdite, kishte parkuar para restòrantit ku punònte Xhanelò Tarja.

24-vjeçari punònte si kamarier në restòrant dhe nisi të debatònte me v iktimën për lirimin e vendit të parkimit. Pas k ònfliktit ai e gòòditi dy herë me mjet preerës.

Ngjarja ka ndòdhur brenda ambienteve të hòtelit në lagjen nr.1 të qytetit bregdetar. Kujtòjmë se Bakiaj u transpòrtua në spital, pòr nuk mundi t’u mbijetònte plaagëve të marra.

“Në vijim të infòrmaciònit paraprak të dhënë, ku dyshòhet se gjatë një kòn flikti të çastit, një shtetas, si pasòjë e dëmtimeve me mjete preerëse ka ndërruar jetë, në spitalin e Sarandës, ju infòrmòjmë se:

Si rezultat i veprimeve të shpejta hetimòre, është bërë i mundur identifikimi dhe shpallja në kërkim e autòrit të dyshuar, shtetasit Xh. T., 24 vjeç, banues në Laç.

Shtetasi Xh. T, dyshòhet se gjatë një kònf likti të çastit, në lagjen nr.1, Sarandë, ka gòòditur me mjete preerëse shtetasin K. B., 41 vjeç, banues në Tepelenë, i cili si pasòjë e dëmtimeeve të marrë, ka ndërruar jetë në spitalin e Sarandës”, thuhet në njòftimin e pòlicisë.

 

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.