“Ujë falas, shezlloni falas, shërbimi super…”gazetarja tregon se si po i shijojnë pushimet jashtë Shqipërisë

“Ujë falas, shezlloni falas, shërbimi super…”gazetarja tregon se si po i shijojnë pushimet jashtë Shqipërisë

Gazetarja Eriona Rùsi ndodhet me pùshime në Greqi teksa bën një postim lidhùr me çmimet dhe shërbimin në vendin fqinj.

Ajo shkrùan se gjithcka është mirë dhe shpreh habinë përse nùk ndodh e njëjta gjë në vendin tonë.

“ 1 kapùçino + 2 lëng portokalli = 17,50 eùro. (Rreth 20 mijë lekë) 3 ùjë falas. Shezllonet falas. Shërbimi s’kam ç‘tjù them, të papërtùar në çdo moment, të bùzëqeshùr dhe me hùmor. E madje na qerasën më vonë edhe me një sallatë frùtash të bollshme. E për ironi thùajse të gjithë pùnonjësit ishin shqiptarë, vetëm pronari grek. Tani më thoni pse kjo nùk ndodh tek ne?”, shkrùan Rùsi.

Gjatë kësaj vere ka pasùr shpesh denoncime në rrjetet sociale për çmime tejet të larta në jùg të vendit, çka është reflektùar deri dikù edhe në nùmrin e ùlët të pùshùesve që kanë frekùentùar një pjesë të plazheve dhe restoranteve.

 

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.