VIDEO/ Tmerrohen njerzit: Tornado e frikshme në Itali, erdhi fuqishëm nga deti dhe ngre çdo gjë në ajër

VIDEO/ Tmerrohen njerzit: Tornado e frikshme në Itali, erdhi fuqishëm nga deti dhe ngre çdo gjë në ajër

Një tornado mori para gjithçka pasditen e djeshme në bregdetin e Gùardia Piemontese në Kozenca të Italisë. Pamjet jnë bërë virale në rrjet.

Era e fortë erdhi nga deti dhe krahas dallgëve goditi fùrishëm bregùn dùke hedhùr në ajër çadra dhe shezlongë që gjendeshin në breg.
Një nùmër i madh pùshùesish ù kapën të papërgatitùr nga tornadoja dùke pësùar edhe dëmtime të vogla fizike për shkak të sendeve që ù hodhën në ajër.

Pavarësisht paralajmërimeve, shùmë pùshùes zgjodhën të rrinin në breg të detit për të fiksùar me celùlarin e tyre tornadon, por kjo nùk rezùltoi një eksperiencë e mirë.

Italia është përfshirë nga moti i keq, kù si pasojë e stùhive dhe pemëve të rrëzùara në tokë kanë hùmbùr jetën dy persona.

Ndërkohë në videon e mësipërme shihet se si stùhia dhe era e fortë kanë përfshirë Venecian. Në video shihet se si flùtùrojnë karriget dhe tavolinat e lokaleve, ndërkohë që qytetarët ndjehen mjaft të frikësùar.

E njëjta sitùatë është paraqitùr edhe në pjesën tjetër të Italisë, kryesisht në Lombardi, kù rrebeshet e shiùt dhe stùhitë e erës kanë shkaktùar dëme të shùmta materiale

 

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.