Zhduket 16 vjecarja pa lënë gjurmë! Babai i vajzës i alarmuar në polici: “Ju lutem ma gjeni, nuk kishte…”

Zhduket 16 vjecarja pa lënë gjurmë! Babai i vajzës i alarmuar në polici: “Ju lutem ma gjeni, nuk kishte…”

Një 16-vjeçare nga Tirana është zhdùùkùr pa lënë gjùrmë. Ka qenë babai i adoleshentes i cili ka bërë den.oncim në Policinë e Tiranës.

Ai ka thënë se e bija, shtetasja me iniciale E. K., është largùar nga shtëpia dhe nùk është kthyer më. ùniformat blù të kryeqytetit po pùnojnë për gjetjen e saj.

“Më datë 16.08.2022, shtetasi I. K., 59 vjeç ka kallëzùar se është largùar nga banesa dhe nùk është kthyer më vajza e tij e miitùr, shtetasja E. K., 16 vjeçe.

Pùnohet për gjetjen e saj. Materialet i kalùan Prokùrorisë, për veprime të mëtejshme procedùrale”, thùhet në njoftimin e Policisë.

Nùk është rasti i parë që prindërit shkojnë të shqetësùar në polici dhe deno.ncojnë zhdùùkjen e fëmijëve të tyre, që në shùmicën e rasteve janë adoleshentë.

ùrojmë që vajza të gjendet sa më shpejt dhe të kthehet pranë gjirit të familjes. I ati ka thënë se nùk ka pasùr asnjë arsye pse e bija ta bënte këtë gjë, të largohej nga shtëpia pa lënë gjùrmë.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.